نماینده مردم سلماس در مجلس گفت: بودجه پیشنهادی دولت برای سال آینده دارای ایرادات زیادی است. به عنوان مثال فروش اموال دولت و حصول ۵۰ هزار میلیارد تومان درآمد در سال جاری غیرواقعی است.

به گزارش مرور نیوز، شهروز برزگر نماینده مردم سلماس در مجلس در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی و قبل از رای گیری برای کلیات بودجه اظهار کرد: بودجه پیشنهادی دولت برای سال آینده دارای ایرادات زیادی است. به عنوان مثال فروش اموال دولت و حصول ۵۰ هزار میلیارد تومان درآمد در سال جاری غیرواقعی است. از سوی دیگر فروش نفت  غیرواقعی در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: ۸۰ هزار میلیارد تومان فروش اوراق در نظر گرفته شده است و همچنین ۱۹۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی مدنظر است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: می‌گویند وابستگی بودجه به نفت به ۸ درصد کاهش یافته است، اما باید به این سوال پاسخ داد که پس بودجه به کدام منبع وابسته خواهد شد.

برزگر در پایان افزود: در سال آینده با این رویه ۲۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه خواهیم داشت، اما اگر به کلیات بودجه رای ندهیم به سمت خودتحریمی رفته‌ ایم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز