داوطلب انتخابات ریاست جمهوری معضل بورس را قابل حل دانست و گفت: سه روزه می‌شود مشکل حاد بازار سرمایه را حل کرد، به یک دستور حکومتی از رئیس جمهور نیاز دارد، من در مورد بورس شکایت کردم و بازخواست کردم. این مسیر را رها نمی‌کنم و امیدوارم در روزهای ابتدایی دولت سلام مشکل بورس حل شود.

به گزارش مرور نیوز، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰  در نشست خبری که امروز چهارشنبه برگزار شد؛ به تشریح برنامه‌های خود برای اداره کشور پرداخت و گفت: «دولت سلام» اولین سلام خود را به ملت عزیز ایزان می‌فرستد که ۶۰ سال در گذرگاه‌های مختلف صبوری و ایستادگی کرده تا کشور به این نقطه برسد. امید داریم در ابتدای گام دوم، دولتی تحول گرا روی کار بیاید.

وی با بیان اینکه باید مسیرهای اشتباه را اصلاح و نقاط قوت را تقویت کنیم،افزود: امیدواریم نسل های جوان و نوگرا روی کار بیایند. جوانانی که آرمان و آرزو و انگیزه دارند و با استفاده از تجارب بتوانند کشور را بهبود ببخشند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: دومین سلام را به اهل رسانه تقدیم می‌کنم که شور انتخاباتی را در مردم ایجاد می کنند و آگاهی نسبت به حقایق را در جامعه افزایش می‌دهند.

قاضی‌زاده هاشمی اظهار داشت: اهل رسانه افکار عمومی را هدایت می کند، البته این هدایت نباید جهت دار به سمت مثبت یا منفی باشد بلکه باید به سمت حقیقت باشد.

وی با اشاره به اینکه مردم ایران لایق بهترین‌ها هستند،افزود: البته دوران لبخندها و اشک‌های صوری و بی‌نتیجه گذشته است، دورانی که با بازی با احساسات مردم، رای کسب می‌شد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: امیدواریم جوانان به میدان بیایند و به جای اینکه شاهد بازی با احساسات و فریب مردم باشیم شاهد عمل گرایی باشیم. امید داریم شاهد رفیق گرایی نباشیم و شایستگانی از جوانان کار را به دست بگیرند.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: نباید نان و آب مردم را به گروگان گرفت.

وی با بیان اینکه بزرگترین دادگاه، افکار عمومی و قضاوتی است که مردم می کنند،گفت: من در تمام سیزده سال خدمتم در روستاها و حاشیه های شهر در کنار آنهابوده‌ام. ویژگی نمایندگان مجلس این است که مردم در مشکلات به آنها مراجعه می‌کنند لذا با همه جانم مشکلات مردم را درک کرده‌ام.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما با مردم بوده‌ایم، در کنار آنها خوشحال شدیم و همراه آنها غم را تجربه کردیم. در دولت سلام، امیدوارم بتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم، این خدمت و قرار ما با مردم موقتی نیست.

قاضی‌زاده هاشمی درباره برنامه خود در حوزه سیاست‌ خارجی، تاکید کرد: گفتگو با دنیا ضروری است، در تمام این سال‌ها با دنیا گفتگو کرده‌ایم، اما اینکه چگونه و با چه کسانی گفتگو شود، بسیار مهم است.

وی افزود: آنچه مهم است نتیجه روابط با سایر کشورها است، مردم باید شیرینی نتیجه مذاکرات را بچشند چرا که می‌پرسند چه به سفره زندگی آنها اضافه شده است؟!

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: امروز نظام سلطه از اقتصاد به عنوان یک سلاح استفاده می‌کند و این فقط مربوط به ایران نیست با بسیاری از کشورها اینگونه برخورد می کنند. امروز سلاح جنگ فقط موشک نیست و قدرت در عرصه نظامی کافی نیست. امروز اگر در جنگ اقتصاد به دنبال پیروزی هستیم باید در اقتصاد، قدرتمند باشیم.

قاضی‌زاده هاشمی خاطر نشان کرد: فساد ستیزی و ایجاد شفافیت و جلوگیری از اقتصاد «دزد پرور» آغاز این قدرتمند شدن است؛ باید این شکوفایی ذره ذره شکل بگیرد

وی اظهار داشت: البته ما در اقتصاد، موضع انفعالی نداریم و برنامه های جدی داریم، برای برون گرایی به ویژه ارتباط با کشورهای همسایه طرح داریم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: متاسفانه در دولت های قبل شاهد این برنامه ها نبودیم حتی این اواخر عملا جیب مردم را می‌زدند و به حای آنکه دولت فدای مردم شود مردم فدای دولت شدند.

قاضی‌زاده هاشمی معضل بورس را قابل حل دانست و گفت: سه روزه می‌شود مشکل حاد بازار سرمایه را حل کرد، به یک دستور حکومتی از رئیس جمهور نیاز دارد، من در مورد بورس شکایت کردم و بازخواست کردم. این مسیر را رها نمی‌کنم و امیدوارم در روزهای ابتدایی دولت سلام مشکل بورس حل شود.

وی درباره مواجهه با کرونا، اظهار داشت: در ایام کرونا باید به اقتصاد کرونایی بپردازیم؛ مشاغل روزمزد که درآمد روزانه دارند و بیش از ۶۰درصد بازار را تشکیل می‌دهند با مشکل جدی مواجه هستند، برای رفع این مشکل بسته جدی داریم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه معضل کرونا خیلی زودتر از اینها می توانست مدیریت و رفع شود، تصریح کرد: همانطور که یکی از داوطلبان ریاست جمهوری که نماینده دولت در چین است در یک گفتگوی مجازی عنوان کرده بود، مرداد ماه می توانستیم ۱۸ میلیون واکسن وارد کشور کنیم. اگر این اتفاق می افتاد پایان مرگ و میر در ایران رقم می خورد چرا که مرداد حدود ۱۶ میلیون دز واکسن نیاز داشتیم؛ این تعلل در بحث تولید واکسن هم اتفاق افتاد.

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه به موضوع تورم پرداخت و با بیان اینکه بسیاری از کشورهای دنیا موفق به حل تورم شده اند، گفت: ۵۱ پروژه برای رساندن تورم به ۵ درصد طراحی کرده ایم و طبق این پروژه ها تورم را ثابت نگاه خواهیم داشت. این طرح هم چاپ و هم در فضای مجازی ارائه شده و از همه متخصصان و کارشناسان می‌خواهیم این طرح ها را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه «دولت سلام» قادر است برای تمام متقاضیان کار، شغل فراهم کند، خاطرنشان کرد: زمینه آسانی ازدواج و برخورداری از مبانی یک زندگی ساده را مهیا خواهد کرد. یک صندوق اعتبار خانواده طراحی کرده ایم که برای هر زوج جوان، ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی کرده ایم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه خدمت سربازی باید در جهت برنده کردن سلاح اقتصاد اصلاح شود، تاکید کرد: با نیروی جوان خود باید به ساخت کشور سرعت بدهیم. ایران را با سازندگان ایرانی و محصولات ایرانی خواهیم ساخت.

قاضی‌زاده هاشمی با تاکید بر ضرورت جمع کردن مافیای کنکور، بیان کرد: دولت سلام، دولتی است که همه مافیاها را با برقراری نظام شفافیت جمع خواهد کرد.

وی درباره تامین مسکن نیز تصریح کرد: در ساخت مسکن در ۸ سال اخیر با روند بسیار ضعیفی انجام شده است. برای سه دهک پایین جامعه که توان مشارکت مالی ندارند، پیش بینی کرده ایم که برای آنها مسکن تامین کنیم و به جای مشارکت اولیه مالی در دراز مدت و سی ساله هزینه ها را برگردانند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه منابع مالی این تامین مسکن را پیش بینی کرده‌ایم،گفت: شعار ما این است که « در دولت سلام هیچ ایرانی‌ای بدون مسکن نباشد.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز