فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: توانمندی‌های راداری ما در حدی است که نقطه کور راداری در کشور وجود ندارد و تا کیلومترها خارج از مرز هم رصد می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، امیر علیرضا صباحی‌ فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور در گروه پدافند هوایی واکنش سریع شهید ستاری، ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف این یگان از جمله سایت مرصاد، گردان اس ۳۰۰ و سامانه‌های راداری با حضور در جمع کارکنان گفت: توانمندی‌های راداری و دیده‌بانی پدافند هوایی کشورمان در خصوص کشف و رهگیری انواع هواپیماهای رادارگریز بسیار چشمگیر است و در این زمینه توانمندی‌های راداری ما در حدی است که نقطه کور راداری در کشور وجود ندارد و تا کیلومترها خارج از مرز هم رصد می‌شود.

وی افزود: پدافند هوایی ستون فقرات تأمین امنیت آسمان کشور است. اساساً هر کشوری که خواهان حفاظت از قلمرو هوافضای خود باشد نیاز به شبکه یکپارچه دفاع هوایی دارد و هر کشوری متناسب با سطح توان نظامی خود از این امکانات برخوردار است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، همچنین با حضور در سایت‌ها و گردان‌های موشکی، توان عملیاتی سامانه‌ها و نیروی انسانی این یگان پدافند هوایی را مورد ارزیابی قرار داد و از میزان آمادگی نیروها و سامانه‌ها ابراز رضایت کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز