عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: باید انسجام ملی و وحدت خود را برای مقابله با زیاده خواهی‌های آمریکا و غرب تقویت کنیم و در این راستا گام برداریم.

به گزارش مرور نیوز، فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به استراتژی جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات، اظهار داشت: استراتژی جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات مشخص و منطبق با سیاست‌های کلی نظام است.

 وی با بیان اینکه اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دولت آینده تغییر نمی‌کند، ادامه داد: علاوه بر این، تاکید مجلس شورای اسلامی آن است که قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران در مذاکرات کاملا لحاظ شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید انسجام ملی و وحدت خود را برای مقابله با زیاده خواهی‌های آمریکا و غرب تقویت کنیم و در این راستا گام برداریم، گفت: باید این وحدت و هماهنگی در دولت آینده وجود داشته باشد تا بتوانیم در مقابل زیاده‌خواهی و بدعهدی غربی‌ها بایستیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی که این اتفاق بیفتد و در کشور اتحاد خوبی درباره مسائل سیاست خارجی به وجود آید، آمریکا و غربی‌ها دیگر موضع فرسایشی کردن مذاکرات و یا لغو گام به گام تحریم‌ها را دنبال نخواهند کرد چرا که می‌دانند این رویه راه به جایی نمی‌برد و به ضررشان تمام می‌شود.

مالکی با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه اکنون دولت رئیسی است که باید انتخاب کند که گفتگو‌ها را ادامه دهد و امیدواریم که چنین کند، اما ما در موقعیتی نیستیم که به جای آن‌ها حرف بزنیم، افزود: ما باید قواعد بازی را تعیین کنیم و برای مذاکرات و گفتگو با غربی‌ها شرط و شروط بگذاریم و غربی‌ها نمی‌توانند در این باره برای ما تعیین تکلیف کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز