نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خسارت سنگین سیل در منطقه سنگی رودان به اسباب زندگی اهالی گفت: در مجموع وسایل زندگی بیش از ۲۵۰۰ خانوار در رودان و میناب از بین رفته است.

به گزارش مرور نیوز، حسین رئیسی بامداد پنجشنبه 16 دی‌ماه در جلسه فوق‌العاده پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان رودان با تقدیر از عملکرد جهادی دولت مردمی در بحث سیل هرمزگان گفت: شاهد بودیم دو تن از وزرای دولت، خود را به مناطق سیل‌زده رساندند و تا پاسی از شب هم در منطقه هم‌چنان حضور دارند.

وی افزود: علت بسیاری از سیل‌ها، عدم لایروبی رودخانه‌هاست و مسیر آب هم علی‌رغم این موضوع با تجاوزات منحرف شده که باعث وارد شدن خسارات به کشاورزان و منازل مردم می‌شود.

نماینده شرق هرمزگان در مجلس از ضعف در حوزه ماشین‌آلات و عدم توان مالی  شهرداری‌ها به‌عنوان یک موضوع مهم در راستای مدیریت بحران یاد کرد و گفت: باید بنیه ماشین‌آلات شهرداری تقویت شود.

رئیسی از رفع آب‌های سطحی به‌عنوان دیگر تهدید در شهر رودان نام برد و اظهار داشت: باید منابع اعتباری مناسبی به شهرداری رودان برای تکمیل دیواره حفاظتی این شهر  تخصیص یابد.

وی از خسارت‌های حوزه کشاورزی نیز به‌عنوان دیگر موضوع سیل اخیر یاد کرد و گفت: کشاورزان خسارات اساسی و جدی دیده‌اند و جبران این خسارت در اولویت قرار گیرد.

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس تصریح کرد: در سیل اخیر در منطقه سنگی رودان ساکنین محله با خسارات فراوانی مواجه شدند و در مجموع وسایل زندگی بیش از ۲۵۰۰ خانوار در رودان و میناب از بین رفته است.

رئیسی خواستار حضور بنیاد مسکن و راهداری در مناطق سیل‌زده شد و گفت: در بحث مسکن و راه نیازمند حضور مسؤولان کشوری هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز