عملیات اجرایی ساخت مراکز پیش‌حوزوی المهدی(عج) در اراک با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور آغاز شد.

به گزارش مرور نیوز، محمدباقر نوبخت که ساعتی پیش با استقبال رسمی استاندار مرکزی و معاونان وی در پاویون استانداری مرکزی وارد اراک شد در مجتمع حوزوی خاتم الانبیا(ص) اراک حضور یافته و از بخش‌های مختلف این پروژه دیدن کرد.

در این بازدید که با حضور آیت‌الله دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و استاندار و معاونان وی انجام شد مراسم کلنگ‌زنی آغاز عملیات اجرایی مراکز آموزش پیش‌حوزوی المهدی(عج) در شهرک فرهنگی حوزوی خاتم الانبیا(ص) اراک انجام شد.

عملیات ساخت این مجتمع حوزوی در کمربندی اراک در زمینی به مساحت 15 هکتار از سال 1391 آغاز شده است که فاز نخست این مجتمع در فضایی به مساحت 24 هزار متر مربع زیربنا و همچنین 48 واحد مسکونی برای اساتید این مجتمع حوزوی با حضور آیت‌الله نوری همدانی به بهره‌برداری رسید.

ساخت و توسعه این حوزه در راستای احیای حوزه علمیه اراک بوده و این مهم در 2 فاز و در زمینی به مساحت 15 هکتار طراحی شده که فاز نخست شامل حوزه علمیه برادران در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع با زیربنای 24 هزار متر مربع و فاز دوم آن منازل اساتید بوده که در زمینی به مساحت 6 هزار متر مربع و در 48 واحد تهیه شده است.

به گزارش تسنیم حضور در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان از برنامه های سفر امروز محمد باقر نوبخت به استان مرکزی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز